QBE025A0B1
DC/DC Converters TH 25A, IN 48V OUT 12V, NEG REMOTE
product image
QBE025A0B1 Picture
SeekIC No. : 002753178 Detail
QBE025A0B1: DC/DC Converters TH 25A, IN 48V OUT 12V, NEG REMOTE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QBE025A0B1
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQBE025A0B1
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input42 ~ 53VDC
Output12V
Power (Watts)300W
Number of Outputs1
1st Output12 VDC @ 25A