QBE025A0B1Z
DC/DC Converters 48Vin 12Vout 25A TH
product image
QBE025A0B1Z Picture
SeekIC No. : 002731384 Detail
QBE025A0B1Z: DC/DC Converters 48Vin 12Vout 25A TH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QBE025A0B1Z
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 300 W
Input Voltage Range : 42 V to 53 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 25 A Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : DIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Package / Case Size : DIP
Output Power : 300 W
Output Current (Channel 1) : 25 A
Mounting Style : Through Hole
Input Voltage Range : 42 V to 53 V