QHS50-015-NHCC
DC/DC Converters 48Vin 1.5Vout 50A neg logic pin 0.2in
product image
QHS50-015-NHCC Picture
SeekIC No. : 002730585 Detail
QHS50-015-NHCC: DC/DC Converters 48Vin 1.5Vout 50A neg logic pin 0.2in
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QHS50-015-NHCC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 75 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 1.5 V Output Current (Channel 1) : 50 A
Package / Case Size : SIP
Mounting Style :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) : 1.5 V
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Package / Case Size : SIP
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Power : 75 W
Output Current (Channel 1) : 50 A