QHS50-018-0C
DC/DC Converters 90W 48V to 1.8V 50A Quarter-Brick
product image
QHS50-018-0C Picture
SeekIC No. : 002733348 Detail
QHS50-018-0C: DC/DC Converters 90W 48V to 1.8V 50A Quarter-Brick
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QHS50-018-0C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 90 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V
Output Current (Channel 1) : 50 A
Mounting Style :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Power : 90 W