QHS50-015-0C
DC/DC Converters 75W 48V to 1.5V 50A Quarter-Brick
product image
QHS50-015-0C Picture
SeekIC No. : 002716195 Detail
QHS50-015-0C: DC/DC Converters 75W 48V to 1.5V 50A Quarter-Brick
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QHS50-015-0C
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 75 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 1.5 V
Output Current (Channel 1) : 50 A
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 1.5 V
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Power : 75 W