QLS12ZG-NT
DC/DC Converters 5V/12A OUT NEG-LOGIC QUARTER BRICK
product image
QLS12ZG-NT Picture
SeekIC No. : 002729027 Detail
QLS12ZG-NT: DC/DC Converters 5V/12A OUT NEG-LOGIC QUARTER BRICK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QLS12ZG-NT
Mfg:
Power-One
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQLS12ZG-NT
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output5V
Power (Watts)28W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 12A