QLS15ZD-NT
CONV DC-DC 48V IN 2.5V OUT 37.5W
product image
QLS15ZD-NT Picture
SeekIC No. : 003645268 Detail
QLS15ZD-NT: CONV DC-DC 48V IN 2.5V OUT 37.5W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QLS15ZD-NT
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: QLS Manufacturer: Power-One
Number of DAC Outputs : 2 Type: Isolated
Number of Outputs: 1 Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 75V Voltage - Output 1: 2.5V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 15A Power (Watts) - Manufacture Series: 37W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.39" H (57.9mm x 36.8mm x 9.9mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: -
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Efficiency: 85%
Voltage - Output 1: 2.5V
Operating Temperature: -
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Current - Output (Max): 15A
Power (Watts) - Manufacture Series: 37W
Voltage - Input (Max): 75V
Package / Case: 8-DIP Module, 1/4 Brick
Manufacturer: Power-One
Series: QLS
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.39" H (57.9mm x 36.8mm x 9.9mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationQLS15ZD-NT
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output2.5V
Power (Watts)37W
Number of Outputs1
1st Output2.5 VDC @ 15A