QPW060A0Y1
DC/DC Converters 1.8V 60A 10-Pin
product image
QPW060A0Y1 Picture
SeekIC No. : 002753227 Detail
QPW060A0Y1: DC/DC Converters 1.8V 60A 10-Pin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QPW060A0Y1
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQPW060A0Y1
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output1.8V
Power (Watts)108W
Number of Outputs1
1st Output1.8 VDC @ 60A