QU80C188EC20
IC MPU 16-BIT 5V 20MHZ 100-QFP
product image
QU80C188EC20 Picture
SeekIC No. : 003514951 Detail
QU80C188EC20: IC MPU 16-BIT 5V 20MHZ 100-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QU80C188EC20
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: 80C188
Features: EC suffix, 16-Bit, Extended Temp Speed: 20MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Voltage: 5V
Speed: 20MHz
Processor Type: 80C188
Parameters:
Technical/Catalog InformationQU80C188EC20
VendorIntel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Processor Type80C188
Speed20MHz
Voltage5V