RG125-19/12N
Fans & Blowers 180mm 12VDC 51.5CFM
product image
RG125-19/12N Picture
SeekIC No. : 002710136 Detail
RG125-19/12N: Fans & Blowers 180mm 12VDC 51.5CFM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RG125-19/12N
Mfg:
ebm-papst
  • Qty
  • 0~18
Quick Details
Current Type : DC Supply Voltage : 12 V
Airflow : 51.5 CFM Bearing Type : Ball
Noise : 58 dBA Power Rating : 5 W
Frame Dimensions (mm) : 180 mm x 40 mm x 180 mm Housing Material : Galvanized Steel
Series : RG125AC
Description
Product :
Speed :
Termination Style :
Current Type : DC
Bearing Type : Ball
Supply Voltage : 12 V
Power Rating : 5 W
Noise : 58 dBA
Housing Material : Galvanized Steel
Frame Dimensions (mm) : 180 mm x 40 mm x 180 mm
Series : RG125AC
Airflow : 51.5 CFM
Parameters:
Technical/Catalog InformationRG125-19/12N
VendorEBM-Papst Industries Inc
CategoryFans
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)5W
Bearing TypeBall
Size / DimensionSquare - 180mm L x 180mm H x 40mm W