RL6315-100-110-240-PTF
Thermistors - PTC 240V 100 Ohm PTC
product image
RL6315-100-110-240-PTF Picture
SeekIC No. : 00696730 Detail
RL6315-100-110-240-PTF: Thermistors - PTC 240V 100 Ohm PTC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RL6315-100-110-240-PTF
Mfg:
GE Sensing / Thermometrics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 100 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Current Rating : 0.15 Amp
Dimensions : 16.5 mm L Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range :
Package / Case :
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Tolerance : 20 %
Resistance : 100 Ohms
Current Rating : 0.15 Amp
Dimensions : 16.5 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationRL6315-100-110-240-PTF
VendorGE Sensing
CategoryCircuit Protection
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih) (Max)100mA
Current - Trip (It)150mA
Current - Max-
Voltage - Max240V