RL6315-250-110-240-PTF
Thermistors - PTC PTC Thermistor +-20% Tolerance
product image
RL6315-250-110-240-PTF Picture
SeekIC No. : 00696706 Detail
RL6315-250-110-240-PTF: Thermistors - PTC PTC Thermistor +-20% Tolerance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RL6315-250-110-240-PTF
Mfg:
GE Sensing / Thermometrics
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 250 Ohms Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial Current Rating : 0.15 Amp
Dimensions : 16.5 mm L Packaging : Bulk
Packaging : Bulk
Tolerance : 20 %
Current Rating : 0.15 Amp
Resistance : 250 Ohms
Dimensions : 16.5 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationRL6315-250-110-240-PTF
VendorGE Sensing
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Current - Hold (Ih)60mA
Current - Trip (It)90mA
Current - Max-
Voltage - Max240V