RL6315-40-110-240-PTO
Thermistors - PTC 240 Volt 40 Ohm 110C
product image
RL6315-40-110-240-PTO Picture
SeekIC No. : 00695797 Detail
RL6315-40-110-240-PTO: Thermistors - PTC 240 Volt 40 Ohm 110C
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RL6315-40-110-240-PTO
Mfg:
GE Sensing / Thermometrics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Resistance : 40 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : Radial Dimensions : 16.51 mm Dia. x 16.51 mm L
Package / Case :
Current Rating :
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Tolerance : 30 %
Resistance : 40 Ohms
Dimensions : 16.51 mm Dia. x 16.51 mm L
Parameters:
Technical/Catalog InformationRL6315-40-110-240-PTO
VendorGE Sensing
CategoryOver Voltage, Current, Temperature Devices
Package / CaseRadial
Current - Hold (Ih)-
Current - Trip (It)-
Current - Max-
Voltage - Max240V