RN214-1.2-02
Common Mode Inductors (Chokes) 1.2A 10mH/path CURRENT-COMPENSATED
product image
RN214-1.2-02 Picture
SeekIC No. : 001170523 Detail
RN214-1.2-02: Common Mode Inductors (Chokes) 1.2A 10mH/path CURRENT-COMPENSATED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN214-1.2-02
Quick Details
Inductance : 10 mH Tolerance : - 30 %, + 50 %
Maximum DC Resistance : 200 mOhms Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Termination Style : Through Hole
Impedance :
Maximum DC Current :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Termination Style : Through Hole
Inductance : 10 mH
Series : RN
Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Maximum DC Resistance : 200 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN214-1.2-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance10mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)200.0 mOhm Max
Current 1.2A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case0.906" L x 0.610" W x 0.984" H (23.00mm x 15.50mm x 25.00mm)