ROV10-101K
Varistors 10mm 100V +-10%
product image
ROV10-101K Picture
SeekIC No. : 00706511 Detail
ROV10-101K: Varistors 10mm 100V +-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ROV10-101K
Mfg:
TE Connectivity / Raychem
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 100 V
Voltage Rating AC : 60 V Clamping Voltage : 165 V
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Surge Energy Rating : 14 J Capacitance : 1021 pF
Packaging : Bulk
Description
Operating Temperature Range :
Mounting :
Packaging : Bulk
Product : MOV
Surge Energy Rating : 14 J
Voltage Rating AC : 60 V
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Clamping Voltage : 165 V
Voltage Rating DC : 100 V
Capacitance : 1021 pF