ROV10-101K-2
Varistors 10mm 100V +-10%
product image
ROV10-101K-2 Picture
SeekIC No. : 00707365 Detail
ROV10-101K-2: Varistors 10mm 100V +-10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ROV10-101K-2
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 100 V
Voltage Rating AC : 60 V Clamping Voltage : 165 V
Diameter : 10 mm Peak Surge Current : 2.5 KA
Surge Energy Rating : 14 J Capacitance : 1021 pF
Operating Temperature Range :
Mounting :
Surge Energy Rating : 14 J
Voltage Rating AC : 60 V
Diameter : 10 mm
Peak Surge Current : 2.5 KA
Clamping Voltage : 165 V
Voltage Rating DC : 100 V
Capacitance : 1021 pF