RPE5C2A180J2P1Z03B
CAP CER 18PF 100V 5% RADIAL
product image
RPE5C2A180J2P1Z03B Picture
SeekIC No. : 002954405 Detail
RPE5C2A180J2P1Z03B: CAP CER 18PF 100V 5% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPE5C2A180J2P1Z03B
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: RPE Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 18pF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Features: -
Packaging: Bulk
Description
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Thickness: -
Features: -
Failure Rate: -
Tolerance: ±5%
Capacitance: 18pF
Thickness (Max): -
Voltage - Rated: 100V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: RPE
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationRPE5C2A180J2P1Z03B
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance18pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±5%
Package / CaseRadial
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.098" (2.50mm)