RR0816Q-71R5-D-83R
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 71.5ohm 0.5% 50ppm
product image
RR0816Q-71R5-D-83R Picture
SeekIC No. : 001446366 Detail
RR0816Q-71R5-D-83R: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 71.5ohm 0.5% 50ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0816Q-71R5-D-83R
Quick Details
Resistance : 71.5 Ohms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Temperature Coefficient : 50 PPM / C
Resistance : 71.5 Ohms
Package / Case : 0603 (0816 metric)
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0816Q-71R5-D-83R
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms71.5
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThin Film