RR2632P-1000-B-T5
RES. 1210 100OHM .1% 1/4W
product image
RR2632P-1000-B-T5 Picture
SeekIC No. : 003904726 Detail
RR2632P-1000-B-T5: RES. 1210 100OHM .1% 1/4W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR2632P-1000-B-T5
Quick Details
Series: RR Manufacturer: Susumu
Processor Series : LM3S9B95 Resistance (Ohms): 100
Power (Watts): 0.25W, 1/4W Composition: Thin Film
Features: - Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Tolerance: ±0.1% Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm) Height: 0.020" (0.50mm)
Number of Terminations: 2
Description
Features: -
Number of Terminations: 2
Resistance (Ohms): 100
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thin Film
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Tolerance: ±0.1%
Height: 0.020" (0.50mm)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)
Series: RR
Manufacturer: Susumu
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR2632P-1000-B-T5
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms100
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±0.1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case1210 (3225 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThin Film