RR2632P-4990-D-T5
RES 499 OHM 1/4W .5% 1210
product image
RR2632P-4990-D-T5 Picture
SeekIC No. : 003904727 Detail
RR2632P-4990-D-T5: RES 499 OHM 1/4W .5% 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR2632P-4990-D-T5
Quick Details
Series: RR Manufacturer: Susumu
Processor Series : LM3S9B95 Resistance (Ohms): 499
Power (Watts): 0.25W, 1/4W Composition: Thin Film
Features: - Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Tolerance: ±0.5% Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm) Height: 0.020" (0.50mm)
Number of Terminations: 2
Description
Features: -
Number of Terminations: 2
Resistance (Ohms): 499
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Composition: Thin Film
Tolerance: ±0.5%
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Height: 0.020" (0.50mm)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.102" W (3.20mm x 2.60mm)