S10K130E2
VARISTOR 130VRMS 10MM RADIAL
product image
S10K130E2 Picture
SeekIC No. : 003005290 Detail
S10K130E2: VARISTOR 130VRMS 10MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S10K130E2
Quick Details
Series: AdvanceD Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 205V Current-Surge: 500A
Propagation Delay Time : 8 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 130VAC Maximum DC Volts: 170VDC
Energy: 6.0J
Manufacturer: EPCOS Inc
Current-Surge: 500A
Maximum AC Volts: 130VAC
Maximum DC Volts: 170VDC
Package / Case: Disc 10mm
Varistor Voltage: 205V