SC1606-151
INDUCTOR SMD 150UH 0.25A 100KHZ
product image
SC1606-151 Picture
SeekIC No. : 003453402 Detail
SC1606-151: INDUCTOR SMD 150UH 0.25A 100KHZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SC1606-151
Quick Details
Series: SC1606 Manufacturer: Signal Transformer
Inductance: 150µH Current: 250mA
Current - Saturation: 250mA Current - Temperature Rise: 260mA
Type: - Tolerance: ±20%
Maximum Operating Temperature : + 140 C Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 3.5 Ohm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.256" L x 0.220" W x 0.071" H (6.50mm x 5.60mm x 1.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 3.5 Ohm Max
Current: 250mA
Tolerance: ±20%
Frequency - Self Resonant: -
Inductance: 150µH
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Saturation: 250mA
Current - Temperature Rise: 260mA
Manufacturer: Signal Transformer
Series: SC1606
Package / Case: 0.256" L x 0.220" W x 0.071" H (6.50mm x 5.60mm x 1.80mm)