SCLB-W-DPDT-C-24VDC
General Purpose / Industrial Relays DPDT 5A 24VDC
product image
SCLB-W-DPDT-C-24VDC Picture
SeekIC No. : 002550187 Detail
SCLB-W-DPDT-C-24VDC: General Purpose / Industrial Relays DPDT 5A 24VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCLB-W-DPDT-C-24VDC
Quick Details
Contact Form : DPDT Coil Voltage : 24 VDC
Coil Resistance : 650 Ohms Coil Current : 37 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Nickel
Switching Voltage :
Coil Voltage : 24 VDC
Contact Material : Silver Nickel
Coil Resistance : 650 Ohms
Coil Current : 37 mA