SCLB-W-DPDT-C-12VDC
General Purpose / Industrial Relays DPDT 5A 12VDC
product image
SCLB-W-DPDT-C-12VDC Picture
SeekIC No. : 002550212 Detail
SCLB-W-DPDT-C-12VDC: General Purpose / Industrial Relays DPDT 5A 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCLB-W-DPDT-C-12VDC
Quick Details
Contact Form : DPDT Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 160 Ohms Coil Current : 75 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Nickel
Switching Voltage :
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : DPDT
Coil Resistance : 160 Ohms
Mounting Style : Through Hole
Contact Material : Silver Nickel
Coil Current : 75 mA