SD-200B-12
DC/DC Converters 200.4W 19-36Vin 12Vout 16.7A
product image
SD-200B-12 Picture
SeekIC No. : 002734934 Detail
SD-200B-12: DC/DC Converters 200.4W 19-36Vin 12Vout 16.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SD-200B-12
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 200.4 W
Input Voltage Range : 19 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 16.7 A Package / Case Size : 215 mm x 115 mm x 50 mm
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Input Voltage (nominal) : 24 V
Input Voltage Range : 19 V to 36 V
Output Power : 200.4 W
Output Current (Channel 1) : 16.7 A
Package / Case Size : 215 mm x 115 mm x 50 mm