SD-200B-24
DC/DC Converters 201.6W 19-36Vin 24Vout 8.4A
product image
SD-200B-24 Picture
SeekIC No. : 002734991 Detail
SD-200B-24: DC/DC Converters 201.6W 19-36Vin 24Vout 8.4A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SD-200B-24
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 201.6 W
Input Voltage Range : 19 V to 36 V Input Voltage (nominal) : 24 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 8.4 A Package / Case Size : 215 mm x 115 mm x 50 mm
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 8.4 A
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Input Voltage Range : 19 V to 36 V
Package / Case Size : 215 mm x 115 mm x 50 mm
Output Power : 201.6 W