SD-200C-12
DC/DC Converters 200.4W 36-72Vin 12Vout 16.7A
product image
SD-200C-12 Picture
SeekIC No. : 002717336 Detail
SD-200C-12: DC/DC Converters 200.4W 36-72Vin 12Vout 16.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SD-200C-12
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 200.4 W
Input Voltage Range : 36 V to 96 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 16.7 A Package / Case Size : 215 mm x 115 mm x 50 mm
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Output Power : 200.4 W
Output Current (Channel 1) : 16.7 A
Package / Case Size : 215 mm x 115 mm x 50 mm
Input Voltage Range : 36 V to 96 V