SD-200D-12
DC/DC Converters 200.4W 72-144Vin 12Vout 16.7A
product image
SD-200D-12 Picture
SeekIC No. : 002735529 Detail
SD-200D-12: DC/DC Converters 200.4W 72-144Vin 12Vout 16.7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SD-200D-12
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 200.4 W
Input Voltage Range : 72 V to 144 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 V
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Power : 200.4 W
Input Voltage Range : 72 V to 144 V