SG-615-24.0MC2
OSCILLATOR 24.000MHZ SMD
product image
SG-615-24.0MC2 Picture
SeekIC No. : 003416927 Detail
SG-615-24.0MC2: OSCILLATOR 24.000MHZ SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SG-615-24.0MC2
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: SG615 Manufacturer: EPSON
Type: XO (Standard) Frequency: 24MHz
Function: - Output: CMOS, TTL
Maximum DC Collector Current : 1.59 A Voltage - Supply: 5V
Frequency Stability: ±100ppm Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max): - Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount Size / Dimension: 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height: 0.185" (4.70mm) Package / Case: 4-SOJ, 5.08mm pitch
Description
Type: XO (Standard)
Ratings: -
Mounting Type: Surface Mount
Voltage - Supply: 5V
Operating Temperature: -20°C ~ 70°C
Size / Dimension: 0.551" L x 0.341" W (14.00mm x 8.65mm)
Height: 0.185" (4.70mm)
Package / Case: 4-SOJ, 5.08mm pitch
Frequency: 24MHz
Frequency Stability: ±100ppm
Function: -
Output: CMOS, TTL
Current - Supply (Max): -
Packaging: Cut Tape (CT)
Series: SG615
Manufacturer: EPSON
Parameters:
Technical/Catalog InformationSG-615-24.0MC2
VendorEpson Toyocom Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency24MHz
Package / CaseSMD 14mm x 9.8mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage5V
TypeStandard
Frequency Stability±100ppm