SG2500EXH24
DescriptionFeatures of the SG2500EXH24 are:(1)repetitive peak off-state voltage:VDRM=2500V;(2)R.M.S. on-state current:IT(RMS)=1050A;(3)peak turn-off current:ITGQM=2500A;(4)critical rate of rise of on-state current:di/dt=300A/s;(5)critical rate of rise of off-state voltage:dv/dt=1000V/s. The absol...
product image
SG2500EXH24 Picture
SeekIC No. : 004489009 Detail
SG2500EXH24: DescriptionFeatures of the SG2500EXH24 are:(1)repetitive peak off-state voltage:VDRM=2500V;(2)R.M.S. on-state current:IT(RMS)=1050A;(3)peak turn-off current:ITGQM=2500A;(4)critical rate of rise of o...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SG2500EXH24
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features of the SG2500EXH24 are:(1)repetitive peak off-state voltage:VDRM=2500V;(2)R.M.S. on-state current:IT(RMS)=1050A;(3)peak turn-off current:ITGQM=2500A;(4)critical rate of rise of on-state current:di/dt=300A/s;(5)critical rate of rise of off-state voltage:dv/dt=1000V/s.