SKM200GB128D
product image
SKM200GB128D Picture
SeekIC No. : 004492120 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SKM200GB128D
Description
Also SKM200GB128D can be used in wide range of applications such as (1)AC inverter drives;(2)UPS;(3)electronic welders fSW up to 20 kHz. The absolute maximum ratings of the SKM200GB128D can be summarized as:(1)V CES: 1200 V;(2)Ic: 300 (220) A;(3)I CRM: 300 A;(4)V GES: +/- 20 V;(5)Tvj: -40 to +150 ;(6)Visol: 4000 V;(7)I F: 190 (130) A;(8)I FRM: 300 A;(9)I FSM: 1450 A. If you want to know more information about SKM200GB128D such as the electrical characteristics about it, please download the datasheet in www.seekic.com or www.chinaicmart.com.