SLPX471M450H9P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 450V 20%
product image
SLPX471M450H9P3 Picture
SeekIC No. : 00761654 Detail
SLPX471M450H9P3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 470uF 450V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SLPX471M450H9P3
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 470 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts ESR : 0.565 Ohms
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Series : SLPX
Diameter : 35 mm (1.38 in) Length : 50 mm (2.8 in)
Lead Spacing : 10 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 470 uF
Lead Spacing : 10 mm
Voltage Rating : 450 Volts
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Diameter : 35 mm (1.38 in)
Series : SLPX
Length : 50 mm (2.8 in)
ESR : 0.565 Ohms