SM6T36CA/2
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 36V 5% Bi
product image
SM6T36CA/2 Picture
SeekIC No. : 00256212 Detail
SM6T36CA/2: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 36V 5% Bi
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T36CA/2
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 64.3 V
Operating Voltage : 30.8 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 34.2 V Peak Surge Current : 12 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : SMB
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 64.3 V
Operating Voltage : 30.8 V
Breakdown Voltage : 34.2 V
Peak Surge Current : 12 A