SMH100-LPSE-S15-SD-BK
CONN HEADER 15PS 1MM AU SMD RGHT
product image
SMH100-LPSE-S15-SD-BK Picture
SeekIC No. : 004495002 Detail
SMH100-LPSE-S15-SD-BK: CONN HEADER 15PS 1MM AU SMD RGHT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMH100-LPSE-S15-SD-BK
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMH100-LPSE-S15-SD-BK
Contact FinishGold
Contact Mating Length0.065" (1.65mm)
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.039" (1.00mm)
Row Spacing-
PackagingTube
Fastening Type-
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10in (0.25m)