SMK316B7103KF-T
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1206 630V X7R 10nF 10%
product image
SMK316B7103KF-T Picture
SeekIC No. : 00806395 Detail
SMK316B7103KF-T: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT CAP MIDHI VOL 1206 630V X7R 10nF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMK316B7103KF-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 630 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 0.01 uF
Voltage Rating : 630 Volts
Product : High Voltage MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMK316B7103KF-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance10000pF
Voltage - Rated 630V
Tolerance±10%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature CoefficientX7R
PackagingDigi-Reel?
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C