SOMC1401100KGDC
Resistor Networks & Arrays 14pin 100Kohms 2% Bussed
product image
SOMC1401100KGDC Picture
SeekIC No. : 001579317 Detail
SOMC1401100KGDC: Resistor Networks & Arrays 14pin 100Kohms 2% Bussed
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SOMC1401100KGDC
Mfg:
Vishay/Dale
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product Type : Networks Circuit Type : Bussed
Number of Resistors : 10 Resistor Values : 100 KOhms
Tolerance : 2 % Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Number of Pins : 14 Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Dimensions : 7.62 mm W x 9.91 mm L x 1.14 mm H Lead Spacing : 1.27 mm
Termination Style : SMD/SMT Packaging : Tube
Description
Package / Case :
Product Type : Networks
Termination Style : SMD/SMT
Lead Spacing : 1.27 mm
Number of Pins : 14
Tolerance : 2 %
Number of Resistors : 10
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Packaging : Tube
Circuit Type : Bussed
Operating Temperature Range : - 55 C to + 150 C
Resistor Values : 100 KOhms
Dimensions : 7.62 mm W x 9.91 mm L x 1.14 mm H