SOMC1401100KGEA
RES ARRAY 100K OHM 13 RES 14SOIC
product image
SOMC1401100KGEA Picture
SeekIC No. : 003960210 Detail
SOMC1401100KGEA: RES ARRAY 100K OHM 13 RES 14SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SOMC1401100KGEA
Quick Details
Series: SOMC Manufacturer: Vishay Dale
Circuit Type: Bussed Maximum Clock Frequency : 50 MHz
Resistance (Ohms): 100k Number of Resistors: 13
Number of Pins: 14 Power Per Element: 80mW
Tolerance: ±2% Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Applications: - Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width) Supplier Device Package: -
Size / Dimension: 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm) Height: 0.085" (2.16mm)
Description
Applications: -
Mounting Type: Surface Mount
Resistance (Ohms): 100k
Packaging: Tape & Reel (TR)
Circuit Type: Bussed
Supplier Device Package: -
Tolerance: ±2%
Manufacturer: Vishay Dale
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Number of Resistors: 13
Number of Pins: 14
Package / Case: 14-SOIC (0.220", 5.59mm Width)
Size / Dimension: 0.390" L x 0.220" W (9.91mm x 5.59mm)
Height: 0.085" (2.16mm)
Power Per Element: 80mW