SQCSVA2R2BAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.2PF 250V .1PF
product image
SQCSVA2R2BAT1A Picture
SeekIC No. : 00820655 Detail
SQCSVA2R2BAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2.2PF 250V .1PF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCSVA2R2BAT1A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 2.2 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 1608
Capacitance : 2.2 pF
Tolerance : 0.1 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCSVA2R2BAT1A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance2.2pF
Voltage - Rated 250V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C