SR-5-500MA-AP
Fuses 500mA 250V SR-5
product image
SR-5-500MA-AP Picture
SeekIC No. : 00652891 Detail
SR-5-500MA-AP: Fuses 500mA 250V SR-5
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SR-5-500MA-AP
Quick Details
Current Rating : 0.5 Amp Voltage Rating : 250 Volts
Fuse Size / Group : Mini Termination Style : Radial
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Polyamide
Dimensions : 8.5 mm L x 7.6 mm D Product : Subminiature Fuse
Description
Packaging :
Product : Subminiature Fuse
Current Rating : 0.5 Amp
Body Material : Polyamide
Fuse Size / Group : Mini
Dimensions : 8.5 mm L x 7.6 mm D
Parameters:
Technical/Catalog InformationSR-5-500MA-AP
VendorCooper/Bussmann
CategoryCircuit Protection
Current 500mA
Voltage - Rated 250V
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names SR 5 500MA AP