SRF2012-301Y
Common Mode Inductors (Chokes) 300uH 25%
product image
SRF2012-301Y Picture
SeekIC No. : 001172024 Detail
SRF2012-301Y: Common Mode Inductors (Chokes) 300uH 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF2012-301Y
Mfg:
J.W. Miller
Quick Details
Impedance : 300 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 290 mAmps Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Current : 290 mAmps
Series : SRF2012
Impedance : 300 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRF2012-301Y
Inductance-
Impedance300 Ohm
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max
Current 290mA