SRF2012-900Y
Common Mode Inductors (Chokes) 90Ohm 25% 100MHz
product image
SRF2012-900Y Picture
SeekIC No. : 001170938 Detail
SRF2012-900Y: Common Mode Inductors (Chokes) 90Ohm 25% 100MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF2012-900Y
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Impedance : 90 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 330 mAmps Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Maximum DC Resistance : 0.35 Ohms
Impedance : 90 Ohms
Series : SRF2012
Maximum DC Current : 330 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog InformationSRF2012-900Y
Inductance-
Impedance90 Ohm
DC Resistance (DCR)350.0 mOhm Max
Current 330mA