SRF2012-121YA
Common Mode Inductors (Chokes) 120ohms 400mA
product image
SRF2012-121YA Picture
SeekIC No. : 001169884 Detail
SRF2012-121YA: Common Mode Inductors (Chokes) 120ohms 400mA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRF2012-121YA
Quick Details
Impedance : 120 Ohms Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 400 mAmps Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric) Series : SRF2012A
Description
Inductance :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Series : SRF2012A
Impedance : 120 Ohms
Maximum DC Current : 400 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.3 Ohms