SRN8040-220M
Power Inductors 22uH 20%
product image
SRN8040-220M Picture
SeekIC No. : 001174130 Detail
SRN8040-220M: Power Inductors 22uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRN8040-220M
Quick Details
Inductance : 22 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.2 Amps Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C Dimensions : 8 mm W x 8 mm L x 4 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 8 mm x 8 mm
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Shielding : Shielded
Inductance : 22 uH
Dimensions : 8 mm W x 8 mm L x 4 mm H
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Package / Case : 8 mm x 8 mm