SRU1028-121Y
Power Inductors 120uH
product image
SRU1028-121Y Picture
SeekIC No. : 001178058 Detail
SRU1028-121Y: Power Inductors 120uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SRU1028-121Y
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 120 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 0.65 Amp Maximum DC Resistance : 428 mOhms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Self Resonant Frequency : 6 MHz
Q Minimum : 18 Dimensions : 10 mm W x 10 mm L x 2.8 mm H
Shielding : Shielded Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1028
Shielding : Shielded
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Inductance : 120 uH
Maximum DC Current : 0.65 Amp
Self Resonant Frequency : 6 MHz
Q Minimum : 18
Dimensions : 10 mm W x 10 mm L x 2.8 mm H
Package / Case : 1028
Maximum DC Resistance : 428 mOhms