SSP-LXS1827U16A
LED T-8MM 46MM SQ 16LED USBLUE
product image
SSP-LXS1827U16A Picture
SeekIC No. : 003611439 Detail
SSP-LXS1827U16A: LED T-8MM 46MM SQ 16LED USBLUE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSP-LXS1827U16A
Quick Details
Series: - Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Millicandela Rating: 2000mcd Internal Connection: Common Anode
Size / Dimension: 1.82" L x 1.82" W x 0.25" H (46.33mm x 46.33mm x 6.34mm) Color: Blue
Configuration: 16 Round Package / Case : SOT-23-6
Description
Series: -
Internal Connection: Common Anode
Manufacturer: Lumex Opto/Components Inc
Millicandela Rating: 2000mcd
Configuration: 16 Round
Size / Dimension: 1.82" L x 1.82" W x 0.25" H (46.33mm x 46.33mm x 6.34mm)
Color: Blue
Voltage - Forward (Vf) Typ: 3.5V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSP-LXS1827U16A
VendorSunbrite LEDs
CategoryOptoelectronics
ColorBlue
Millicandela Rating2000mcd
Configuration16 Round
Voltage - Forward (Vf) Typ3.5V