SSQE48T07050-PABNG
DC/DC Converters
product image
SSQE48T07050-PABNG Picture
SeekIC No. : 002721874 Detail
SSQE48T07050-PABNG: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSQE48T07050-PABNG
Mfg:
Power-One
Quick Details
Product : Isolated Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 5 V Output Current (Channel 1) : 7 A
Mounting Style : Through Hole Package / Case Size : Sixteenth Brick
Description
Output Power :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Package / Case Size : Sixteenth Brick
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Mounting Style : Through Hole
Output Current (Channel 1) : 7 A