SSQE48T10033-PABNG
DC/DC Converters
product image
SSQE48T10033-PABNG Picture
SeekIC No. : 002722061 Detail
SSQE48T10033-PABNG: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSQE48T10033-PABNG
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 33 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 10 A Mounting Style : Through Hole
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 10 A
Output Power : 33 W