SSQE48T13050-NAB0G
DC/DC Converters
product image
SSQE48T13050-NAB0G Picture
SeekIC No. : 002729919 Detail
SSQE48T13050-NAB0G: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSQE48T13050-NAB0G
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 65 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 13 A Mounting Style : Through Hole
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Mounting Style : Through Hole
Output Power : 65 W
Output Current (Channel 1) : 13 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSQE48T13050-NAB0G
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output5V
Power (Watts)65W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 13A