SSQE48T07120-NABNG
CONVERTER DC-DC 12V 7A
product image
SSQE48T07120-NABNG Picture
SeekIC No. : 003779479 Detail
SSQE48T07120-NABNG: CONVERTER DC-DC 12V 7A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSQE48T07120-NABNG
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: Sixteenth-Brick Manufacturer: Power-One
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 36V Voltage - Input (Max): 75V
Voltage - Output 1: 12V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - Current - Output (Max): 7A
Power (Watts) - Manufacture Series: 84W Voltage - Isolation: 2.25kV (2250V)
Features: - Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 8-DIP Module, 1/16 Brick Size / Dimension: 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.9mm x 9.4mm)
Packaging: Tray Packaging : Reel
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Voltage - Output 1: 12V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Efficiency: 93%
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 75V
Current - Output (Max): 7A
Voltage - Isolation: 2.25kV (2250V)
Package / Case: 8-DIP Module, 1/16 Brick
Manufacturer: Power-One
Size / Dimension: 1.30" L x 0.90" W x 0.37" H (33.0mm x 22.9mm x 9.4mm)
Series: Sixteenth-Brick
Power (Watts) - Manufacture Series: 84W