SSQE48T10033-NAB0G
DC/DC Converters 65W 3.3Vout 10A 36-75Vin
product image
SSQE48T10033-NAB0G Picture
SeekIC No. : 002734823 Detail
SSQE48T10033-NAB0G: DC/DC Converters 65W 3.3Vout 10A 36-75Vin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SSQE48T10033-NAB0G
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~1
  • 1~5
  • 5~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 33 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 10 A Mounting Style : Through Hole
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 10 A
Output Power : 33 W
Mounting Style : Through Hole
Parameters:
Technical/Catalog InformationSSQE48T10033-NAB0G
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output3.3V
Power (Watts)33W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 10A